עלינו

הי, ברוכות הבאות וברוכים הבאים למעשה בדים!
אני טלי, וזו החנות שלי. נעים מאוד להכיר!
אני גרה בתל אביב עם הבת שלי, כלבה וחתולה, ומאוד אוהבת לתפור.

בשבילי, מעשה בדים הוא מעשה של המשכיות ואהבה. גדלתי בבית מלא במלאכת יד. אמא שלי לימדה אותנו לסרוג, לתפור ולרקום בגיל צעיר, כמו שאמא שלה – סבתא שלי – לימדה אותה. בספרים שקראתי בילדותי, התיאורים על גלילי בד (או וילונות) שהופכים להיות שמלות מפוארות או בגדים שימושיים הציתו את דמיוני. 

אני זוכרת את עצמי תופרת בהנאה גדולה עם מכונת התפירה של סבתא שלי, שהופעלה על ידי דוושה, ללא חשמל. אני זוכרת את מרקם הבד הוורוד, ממנו אמא שלי תפרה לי ולאחיותיי שמלות, או את החצאיות הצהובות שעיטר אותן סרט זיגזג אדום, שכל כך אהבנו. אני זוכרת את ההרגשה שאין כמו בגד שנתפר במיוחד בשבילך, עם מחשבה ואהבה.
כשהבת שלי נולדה, התעורר בי רצון עז לתפור לה בגדים. גרנו בארצות הברית באותה התקופה ונחשפתי לחנויות תפירה מסוג חדש. היכלי יופי עם בדים שנבחרו בקפידה, וגזרות של חברות עצמאיות (patterns indie) שהעבודה איתן נוחה, ושההסברים שמלווים אותן הם למעשה שיעור פרטי בתפירה. מאז לא הפסקתי לתפור, ולאחר שחזרנו לישראל נותרו בי געגועים לחנויות הבדים הללו, למבחר, לאיכות, ולמידע המלא על כל בד – מי היצרנית, מה הרכבו, מה משקלו והתקן שבו הוא יוצר.

מעשה בדים הוא הגשמה של חלום, על חיים של יצירה ועשייה, של קרבה לדברים הבסיסיים, ושל הסיפוק הגדול מיצירת כפיים. כל הבדים בחנות נבחרים על ידי באופן אישי תוך מחשבה על אפשרויות תפירה מגוונות, לילדות ולילדים ולמבוגרות ולמבוגרים, והקפדה על איכותם. 

אני מזמינה אתכן ואתכם להצטרף אלי לעולם מלא יופי וצבע, רכות ויצירה. ההנאה מובטחת!